01.08.2017 г.
|
Как предоставлять первичные документы при проверке |
ГФСУ в письме от 04.01.2017 г. № 30/6/99-99-15-02-02-15 напомнила, что на сегодняшний день законодательно предусмотрена возможность составления первичных документов в электронной форме. Однако это означает не просто электронные копии (сканы) документов или документы, составленные с помощью специальной бухгалтерской программы. Электронные первичные документы должны быть подписаны с помощью электронной цифровой подписи. В этом случае электронный документ, который составлен в соответствии с требованиями действующего законодательства и содержащий все необходимые реквизиты, имеет такую же юридическую силу, как и документ, составленный в бумажном виде. При этом ГФСУ отмечает, что те предприятия, которые ведут бухгалтерский учет в электронной форме, обязаны при проведении проверок предоставить должностным лицам контролирующего органа по их требованию копии документов, относящихся к предмету проверки.
Публикуется на языке оригинала
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо можливості ведення платниками податків виключно в електронному вигляді документів <...> повідомляє. <...> Пунктом 2 ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі — Закон № 996) визначено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати обов’язкові реквізити, визначені цим пунктом. Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. Також п. 6.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. № 88, передбачено, що первинні документи, облікові регістри та бухгалтерська звітність, створені у формі електронного документа, повинні зберігатися на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність на цих носіях, та протягом строку, що не повинен бути меншим від строку, встановленого для відповідних документів на папері.
Статтею 1 Закону України від 23 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» визначено, що електронний цифровий підпис є різновидом електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. |