Журнал 'Строительный учёт'

Специализированный журнал "СТРОИТЕЛЬНЫЙ УЧЕТ"

рекомендован УБА
НОВОСТИ ДЛЯ СТРОИТЕЛЬНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ
Обеспечительные платежи по предварительным договорам не облагаются НДС у заказчика

Нередко, для целей инвестирования строительства жилья заказчики используют схему с предварительными договорами на продажу объекта недвижимости. Причем для получения от инвесторов средств заказчики включают в такие предварительные договоры норму об уплате заказчику обеспечительного платежа, целью которого является гарантирование заключения в будущем основного договора купли-продажи объекта.
Как отметила ГФСУ в индивидуальной налоговой консультации от 03.11.2017 г. № 2503/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (см. ниже), вышеупомянутые платежи у заказчика не подпадают под определение поставки и не подлежат обложению НДС.

 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Індивідуальна податкова консультація
від 03.11.2017 р. № 2503/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про порядок оподаткування ПДВ операцій з нерухомістю

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з нерухомістю та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Порядок оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання житла визначений підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу. Зокрема, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом. У цьому підпункті перше постачання житла (об’єкта житлового фонду) означає:
а) першу передачу готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;
б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об’єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об’єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв’язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.
Враховуючи вищезазначене, операція з постачання послуг із спорудження житла (об’єкта житлового фонду) для будівельної організації (надавача послуг — підрядника) є першою поставкою житла відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу. Такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються за ставкою 20 відс. незалежно від того, матеріали замовника чи підрядника використані для будівництва такого житла.
Операції з подальшої передачі готового новозбудованого житла покупцям — фізичним особам звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу.
Водночас, у випадку, коли замовник у процесі будівництва до оформлення права власності на новозбудоване житло, згідно з укладеними попередніми договорами з покупцями — фізичними особами, отримує забезпечувальні платежі, операції з перерахунку таких платежів покупцями — фізичними особами на рахунок замовника не змінюють базу оподаткування у замовника.
При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу, якщо придбані товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197 Кодексу, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу.
Cвежий номер

2018.04.jpg

Архив


Новости     |     Журнал     |     О Нас     |     Справочники     |     Карта сайта
Array
(
)